14 edycja Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – wybitne osobowości” rozstrzygnięta

Jak co roku, pod koniec maja rozstrzygamy Wojewódzki Konkurs „Wielcy Polacy – wybitne osobowości”.
31 maja 2019 roku odbyła się gala wręczenia nagród laureatom 14 edycji konkursu. Wpisał się on na stałe w tradycję naszej szkoły, a także wielu szkół, uczniów i nauczycieli z całego województwa. Świadczy o tym ilość prac wpływających co roku na nasz konkurs. Adresatami naszego konkursy są uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 klas gimnazjum województwa podlaskiego. Od początku, czyli od pierwszej edycji konkursu, która odbyła się w 2005 roku, wpłynęło aż 670 prac. To naprawdę imponująca liczba. Wiele z tych prac przekazaliśmy do Książnicy Podlaskiej.

Jesteśmy przekonani, że poprzez nasz konkurs realizujemy zasadniczy cel i zadanie każdej szkoły, czyli wszechstronny rozwój młodego człowieka, między innymi poprzez kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej, lokalnej i narodowej, rozbudzanie zainteresowania kulturą naszego kraju, ale i regionu. Cieszymy się, że zdobyliśmy dzięki naszemu konkursowi tak liczne grono przyjaciół.
Jak co roku patronat nad naszym konkursem objęli:
- Marszałek Województwa Podlaskiego,
- Wojewoda Podlaski,
- Prezydent Miasta Białegostoku.
Laureatów Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – wybitne osobowości” nagrodziliśmy w 4 kategoriach:
1. Krzewiciele wartości chrześcijańskich;
2. Artyści;
3. Zasłużeni dla Polski;
4. Zasłużeni dla Podlasia.
Jesteśmy pewni, że dzięki naszemu konkursowi młodzi ludzie, mogą powiedzieć, że są dumnymi mieszkańcami Polski i Podlasia.
Od 14 lat konkurs „Wielcy Polacy – wybitne osobowości” pomaga uczniom naszego województwa poznawać wybitne osobowości, zasłużone osoby, artystów, ludzi nauki z Polski i Podlasia.

bezpszko