Innowacja pedagogiczna ,,Myśli w kopertach’’

mysliW dniu 27 maja br. nastąpiło długo oczekiwane spotkanie uczniów klas drugich z SP 8 z uczniami szkoły Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku, biorących w roku szkolnym 2018/19 udział w zajęciach Innowacji pedagogicznej o nazwie ,,Myśli w kopertach’’.

Wizyta miała charakter integracyjny, a jej celem było bezpośrednie spotkanie korespondujących ze sobą od 8 miesięcy uczniów obu szkół. Spotkanie dało możliwość stanięcia twarzą w twarz, zajrzenia w oczy, usłyszenia głosu listownych dotychczas kolegów i koleżanek.  Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji: od onieśmielenia poprzez ekscytację i radość, aż do zaspokojenia ciekawości i skonfrontowania wyobrażeń z rzeczywistością.

Po żywiołowych zabawach integracyjnych, przyjazną atmosferę spotkania dodatkowo osłodził poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Orzeźwiające lody ukoiły napięcie, ustępujące miejsca wilczemu apetytowi na pogłębianie znajomości i czerpaniu radości ze spotkania. Wesoły gwar, żywa gestykulacja i mnóstwo tematów do rozmów pozwoliły uważnym obserwatorom- opiekunom uczniów: p. Elżbiecie Burzyńskiej pedagogowi SP 8- pomysłodawcy innowacji i p. Izabeli Niewińskiej -Tekień wychowawcy klasy 3 w Szkole Sióstr Misjonarek na wyciągnięcie wniosków o sukcesie projektu.

Niedosyt, który nas dotknął w momencie pożegnania doskonale oddaje myśl ,, Wszystko co dobre, szybko się kończy.’’

W drodze powrotnej, w trakcie jazdy autobusem, z wypiekami na twarzy od wciąż żywych emocji oglądaliśmy upominki wręczone nam przez nowych- starych znajomych.

Pozostaniemy w kontakcie ! - to pewne.

Opracowała: ped. E. Burzyńska

szkola-pamieta